Farský swap

Pozývame na náš farský swap.
Miesto: Pastoračné centrum farnosti Kráľovnej rodiny, Teplická 2, Bratislava Dátum a čas konania: sobota, 18.1. 2020, 15.00 – 17.00  
Swap je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí, cieľom je vymeniť svoje oblečenie za nové kúsky, a tak oblečenie vrátiť späť do obehu. Takýmto spôsobom sa môžete dostať k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní ľudia nepotrebujú.  Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“.  Na swape vymieňame dámske a pánske oblečenie, kabelky, topánky a doplnky.  Priniesť môžete 1 tašku najkrajších kúskov z vášho šatníka, za oblečenie dostanete žetóny a môžete si odniesť novéoblečenie domov – pri výbere nového oblečenia však myslite aj na druhých a zodpovedne (vezmite si so sebou len to, čo naozaj vynosíte). Ak nedonesiete na swap oblečenie, môžete si kúpiť oblečenie – benefičný príspevok 3€/kus.   
Čo na swap nepatrí? – oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka, oblečenie s nevyprateľnými fľakmi – detskéoblečenie, roztrhané a predraté nohavice, obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine – plavky, spodná bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky – opotrebované, ošúchané a neumyté topánky  Dobré blečenie, ktoré nám po swape ostanúodovzdáme, poputuje ľuďom v núdzi.  Smelo pozývajte ďalších farníkov, už sa na vás tešíme!